اول تصوير زير که يک تست گرامر انگليسي هست رو خوب ببينيد

آزمون گرامر

اگر به سوال بالا پاسخ نداديد، اول بخونيدش بعد اين قسمت را مطالعه کنيد.

اين سوال جوابش گزينه 4

اما دليلش ??

اين سوال مربوط ميشه به گرامر حروف ربط قيدي از نوع  زمان.

حروف ربط قيد زمان عبارتند از: 

Since - As - When- While

???????????

?? از since زماني استفاده مي کنيم که توي جمله يک زمان حال کامل (have/has + p.p) استفاده شده باشد.

I have not seen her -since- I came here.

?? از زماني که من به اينجا آمده ام،او را نديده ام .

???????????

?? حروف while و as زماني به کار مي روند که هر دو عمل در يک زمان (هم زمان) رخ بدهند.

?? همچنين از as زماني استفاده مي کنيم که دو عمل پا به پاي همديگر پيشرفت کنند. مثل:

As we get older, we get less flexible.

?? همچنان که ما پير مي شويم، انعطاف پذيريمون هم کاهش پيدا مي کنه.

*البته در جمله بالا از when مي شود استفاده کرد ولي ارجحيت as بيشتر است.

——————————————

از while نيز زماني استفاده مي کنيم که در جمله هر دو جمله واره ي ما داراي يک دوره ي زماني مشخص باشند. به مثال زير توجه کنيد:

?? I was watching the children . they were playing in the park.

ببينيد در حمله بالا هر دو جمله داراي يک دوره ي زماني مشخص هستند، هر دو به صورت استمراري آمده اند. پس در اينجا مؤظف هستيم که از while استفاده کنيم.

————————————-

از when هنگامي استفاده مي کنيم که جمله ي اولي داراي بازه زماني کوتاه و جمله ي دوم داراي بازه ي زماني بيشتر باشد. 

When I arrived there, they were working in the garden.

در اين جمله قسمت اول گذشته ساده است، همچنين من فقط به آنجا رسيده ام و ديگر هيچ. اما در قسمت بعد مي گوييد زماني که من آنجا رسيدم، آنها مشغول کار کردن در باغچه بودند. پس عمل آنها دروه ي زماني بيشتر داشته اند.

* اگر قسمت اول داراي دوره ي کوتاه تر يا زمان گذشته ساده بود، ابتداي آن جمله when بايد جايگذاري شود.

——————         ——————

??اما جواب سوال ما??

I arrived there . they were working in the garden.

?? من به آنجا رسيدم آنها مشغول کار در باغچه بودند.

??هرگاه در جمله اي قسمتي با زمان گذشته ساده و قسمتي ديگر با زمان گذشته ي استمراري بود، در ابتداي زمان گذشته ي استمراري مي توان از (when , while, as) استفاده کرد.

* دو حرف when و  as ارجحيت بيشتري دارند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فورکیا Amy تکواندو ایران سلام به اکسوالا به وبلاگ ما خوش اومدین اینجا بخوان رضاغلام پور استودیو پیراشکی |برنامه نویسی اندروید|ساخت سایت|برنامه نویسی وب|قالب وردپرس معلم گروه فنی مهندسی برق و الکترونیک صفحه شخصی حجة الاسلام شیخ محمد رحیمی